Rozdíl mezi kanceláří typu A, B nebo C | Office Advisor


Zadej poptávku


Vyhledej kancelářské prostory

REKLAMA

Staňte se naším partnerem, odměníme vás! Jste poskytovatelem kanceláří na klíč?

Jaký je rozdíl mezi kanceláří typu A, B nebo C?

Neexistuje žádná pevná definice tříd kancelářských prostor, přesto ale máme 3 základní kategorie, do nichž lze tyto kancelářské nemovitosti zařadit. Mezi faktory určující třídu nemovitosti patří stáří, lokalita, kvalita nabízených služeb, délka nájmu a mnoho dalších, jako důvěryhodnost pronajímatele nebo výčet nájemníků.

Kancelářské prostory třídy A

Kancelářské prostory třídy A jsou nejvíce ceněné a vyhledávané. Tyto prestižní budovy obvykle odpovídají standardům A třídy, popř. byly nedávno vystavěny nebo zrekonstruovány a nachází se v předních lokalitách velkých měst. V Praze se jedná zejména o lokalitu Prahy 4 – Pankrác a Pražské povstání, kde neustále vznikají nové projekty, centra Prahy 1 a oblasti Prahy 8 – Karlín, s novými moderními kancelářskými komplexy. Ke standardu budov třídy A také patří vysoce kvalitní vybavení kanceláří, špičkové příslušenství a výborná dostupnost. Takové nemovitosti bývají zpravidla stavěny za účelem nabídky kanceláří pro mezinárodní firmy a nájmy za prostory se obvykle pohybují výše, než je v dané lokalitě zvykem. Tyto budovy jsou často sídlem bank, drahých advokátních kanceláří, investičních společností a jiných vysoce postavených firem s potřebou ukázat svůj finanční úspěch. Díky poskytovatelům služeb kanceláří a sídel na klíč má podnikatel nebo menší firma jedinečnou a vlastně i jedinou možnost, jak se do takovýchto budov dostat, ať si pronajme sídlo společnosti, virtuální kancelář, nebo deset plně vybavených kanceláří. Výhdou je okamžitá dostupnost, krátkodobý nájem, nulové vstupní investice a flexibilní smluvní podmínky.

Kancelářské prostory třídy B

Mezi kancelářské prostory třídy B patří nemovitosti, které jsou, vzhledem k lokaci, vybavení a službám, o úroveň níže než Áčkové kanceláře. Tyto kanceláře volí většina obchodních firem z důvodu nižších nájmů a rychlého zprostředkování. Služby a zařízení béčkových kanceláří se stále pohybují na úrovni velmi pěkného standardu. Mezi těmito nemovitostmi lze najít i starší budovy třídy A. Často se nachází na předměstích nebo v levnějších oblastech města. V Praze lze takové kanceláře najít např. v oblasti Vysočan a Prahy 9 – na Proseku.

Kancelářské prostory třídy C

Kancelářské prostory třídy C jsou spíše praktické a určené nájemníkům hledajícím nízký nájem. Budovy i vybavení kanceláří nedosahují standardní úrovně třídy A ani B. Budovy jsou obvykle 15 až 25 let staré, ale stále udržované. C třídu lze označit také jako "bytové kanceláře".